Ponadczasowa piękność - tak o Gwyneth Paltrow napisał poczytny magazyn "People", który co roku układa listę najatrakcyjniejszych postaci światowego show-biznesu. Zdjęcie uśmiechniętej gwiazdy z delikatnym makijażem na twarzy i blond włosami spływającymi na ramiona ozdobiło najnowsze wydanie pisma z nagłówkiem: "Najpiękniejsza kobieta świata".

Reklama

Paltrow przyznała, że dla jej męża, muzyka rockowego Chrisa Martina, otrzymanie przez nią wyróżnienia będzie znakomitą okazją... do żartów.

- W domu chodzę w dżinsach i T-shircie, nie nakładam makijażu i właśnie taką widzi mnie na co dzień - mówi gwiazda. - Teraz, ilekroć ubiorę się elegancko i zrobię fryzurę, będzie kręcił głową z niedowierzaniem, że oto stoi przed nim ta sławna Gwyneth Paltrow! - dodaje z rozbawieniem.

Gwiazda, choć prywatnie wybiera przede wszystkim wygodne stroje, na czerwonym dywanie zachwyca kreacjami. Styliści lubią z nią pracować, bowiem posiada nienaganną sylwetkę, na której ubrania leżą idealnie. Figurę Gwyneth zawdzięcza treningowi fitness pięć dni w tygodniu oraz wyważonej diecie.

- Dzięki ćwiczeniom wyglądam młodziej - oświadcza aktorka i zachęca inne kobiety do większej aktywności fizycznej. - Początkowo fitness to istny koszmar, ale z czasem staje się nawykiem tak oczywistym, jak szczotkowanie zębów - przekonuje piękna 40-latka.

Gwyneth Paltrow należy do grona najpopularniejszych aktorek swego pokolenia. Zagrała w kilkudziesięciu produkcjach kinowych, z których największą popularność zdobyły: "Siedem", "Utalentowany Pan Ripley", "Iron Man", "Avengers" i "Zakochany Szekspir". Kreacja w tym ostatnim przyniosła aktorce Oscara.

Gwiazda nie ogranicza się jedynie do kina i telewizji; dała się również poznać jako wokalistka. Paltrow nagrała kilkanaście piosenek, które pojawiły się w filmach z jej udziałem ("Tylko w duecie", "Country Strong") oraz serialu "Glee". Ponadto wszechstronna Gwyneth pisze książki kucharskie. Dotychczas opublikowała cztery, z czego jedna ("Córeczka tatusia") ukazała się również w Polsce.

Prywatnie Gwyneth Paltrow związana jest z liderem grupy Coldplay, Chrisem Martinem. Mają dwoje dzieci: 9-letnią córkę Apple i 7-letniego syna Mosesa.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!