Aktorka nigdy nie była klasyczną pięknością, a jej uzależnienie od mody skończyło się wraz z latami 80. Mimo to kobiety na całym świecie chętnie naśladują jej styl, lekkość w łączeniu elementów garderoby, modowe poczucie humoru i kobiecy wdzięk. Wraz z rolą życia w kultowym serialu "Seks w wielkim mieście" przylgnął do Carrie Bradshaw tytuł ikony stylu. Sama aktorka w tej roli się nie widzi.

Reklama

- Ikona stylu to nie moja tożsamość. Jestem wdzięczna, słysząc tak miłe opinie, ale sama widzę siebie inaczej. Myślę, że to zdrowe podejście - powiedziała Sarah Jessica Parker.

To jej serialowa postać, Carrie Bradshaw, z którą od lat jest utożsamiana, była typową fashionistką. Prawie wszystkie zarobione pieniądze wydawała na ubrania i dodatki od topowych projektantów. Jej kreacje i stylizacje były kopiowane nie tylko na nowojorskich ulicach. Jednak Parker także od lat niezmiennie znajduje się w czołówkach najlepiej ubranych kobiet. Na galach i uroczystościach zawsze jest perfekcyjnie wystylizowana, ale na co dzień podchodzi do mody nieco inaczej.

- Uwielbiam piękne rzeczy i jestem zaszczycona, że mogę wypożyczać na gale cudowne suknie. Czuję się szczęściarą i prawdziwie się tym cieszę. Ale czuję, że moda zajmuje w moim życiu odpowiednie miejsce. Nie zdominowała ona mojej codzienności. Przy trójce dzieci nie mam czasu, aby wyszykować się na zakupy, kiedy w domu czeka na mnie rodzina, którą trzeba nakarmić - zdradziła aktorka.

Reklama

Mimo to gwiazda "Seksu w wielkim mieście" doceniana jest właśnie za to, że na co dzień wygląda równie imponująco i ciekawie. Jej sekret? Sarah chętnie buszuje w second-handach w poszukiwaniu niepowtarzalnych ciuchów. - Nie chodzę często na zakupy, trzymam rzeczy przez długi czas. Lubię łączyć ubrania vintage z tymi od młodych projektantów - zdradza Parker.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!