Gwiazda amerykańskiego serialu "Plotkara" Blake Lively została twarzą najnowszego zapachu damskiego Gucci, który do sprzedaży wejdzie w lipcu 2012 r. Perfumy noszą nazwę Premiere od kolekcji marki z 2010 r. inspirowanej szykiem canneńskiego festiwalu.

Reklama

Dyrektor kreatywna Gucci, Frida Gianini określiła perfumy jako zapach przeznaczony dla pięknych kobiet sukcesu, które żyją chwilą i wykorzystują każdy moment. Ma to być uzupełnienie linii "Gucci by Gucci" dla mężczyzn, których damska wersja była określana przez klientów jako stosunkowo męska i stała się dość niszowa. Były to pierwsze perfumy zaprojektowane za kadencji Gianini, a jako że zależy jej przede wszystkim na uczynieniu marki bardziej komercyjnej, to najnowszy zapach będzie nieco delikatniejszy, a cięższe aromaty będą stanowiły jedynie tło.

24-letnia Amerykanka dzięki głównej roli w serialu "Plotkara" stała się obiektem zainteresowania branży modowej. Gianini wyznała, że wybrała ją na twarz Gucci Premiere, ponieważ jest dziewczyną niezwykłej urody, kocha modę i ma świetny styl. Ponadto spodobało jej się zdecydowanie Lively, określiła ją jako "divę w dobrym tego słowa znaczeniu".

Dla aktorki jest to pierwsza kampania perfum, wcześniej brała udział w reklamach kolekcji torebek Chanel. Zdjęcia dla Gucciego zostały wykonane przez fotografów Merta Alasa i Marcusa Piggotta w lutym, w zapierającej dech w piersiach rezydencji Sheats Goldstein w Los Angeles. Czarno-białe fotografie przedstawiają Lively w cekinowej sukience bez pleców przyglądającą się panoramie miasta. Reklamę telewizyjną autorstwa duńskiego reżysera Nicolsa Windinga Refna kręcono we wspomnianej willi oraz na pustyni Mojave.

Perfumy w złotym flakonie z charakterystycznym emblematem Gucci-podkową, będą pachniały bergamotką i kwiatem pomarańczy oraz piżmem i białymi kwiatami, z dodatkiem aromatu skóry i drewna. Premiere ukażą się początkowo w lipcu w Wielkiej Brytanii, a swoją światową premierę będą miały we wrześniu tego roku.