Skąd dowiedziała się pani o tym triathlonie?

Magdalena Boczarska: - W poprzedniej edycji brali w nim udział moi koledzy z pracy: Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak i Bartłomiej Topa. Byłam bardzo zaskoczona, gdy dostałam tę propozycję, tym bardziej, że teraz po raz pierwszy będą mogły startować też kobiety.

Reklama

Thriathlon polega na przepłynięciu 1,9 km, przejechaniu na rowerze 90 km, a na końcu biegu na dystansie 21,1 km. Myśli pani, że sobie poradzi?

Aby się do tego dobrze przygotować, trzeba trenować codziennie. Mamy na te przygotowania osiem miesięcy i powiem szczerze, że jest naprawdę bardzo ciężko.

Co z dietą podczas treningów?

Czuwa nad nami dietetyk, natomiast okres specyficznego i bardzo określonego żywienia rozpocznie się na kilka tygodni przed startem, kiedy nasze treningi będą naprawdę intensywne. Na razie dopiero zaczynamy. Treningi teraz też nie są bardzo ciężkie, ponieważ wszystko polega na tym, żeby się powoli wdrażać w ten wysiłek i przyzwyczaić do diety, która będzie się zmieniać.

Jak pogodzi pani treningi z pracą?

Reklama

Ćwiczę w każdej wolnej chwili, biegać można wszędzie, a basen też nie jest większym problemem. Teraz miałam małą przerwę z powodu choroby, ale mam nadzieję, że szybko to nadrobię.

Trenowała pani coś wcześniej, czy to jest pani pierwsza poważna przygoda ze sportem?

Staram się dbać o siebie i od paru lat prowadzę sportowy tryb życia, ale triathlon jest zupełnie innym rodzajem wysiłku fizycznego.

Która z dyscyplin jest pani bliższa?

Ciężko powiedzieć. Należę do osób, które pływają, biegają i jeżdżą na rowerze, ale z żadną z dyscyplin nie jestem szczególnie związana. Dlatego triathlon wymaga ode mnie większego poświęcenia.

Stawia pani sobie szczególny cel w tym wydarzeniu?

Najważniejsze jest dla mnie to, że w ogóle biorę udział w triathlonie. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Magdalena Boczarska - aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie. Znana m.in. z takich filmów jak: "Testosteron", "Lejdis", "Idealny facet dla mojej dziewczyny", "Różyczka", "Jak się pozbyć cellulitu" oraz z seriali "Teraz albo nigdy" i "Czas honoru". Ma 33 lata.