Gwiazda filmu "Vicky Christina Barcelona" urodziła swoje pierwsze dziecko, syna Leo, 11 miesięcy temu. Teraz Almodovar zdradza, że macierzyństwo zawsze było najważniejszym w życiu celem aktorki, a prywatnie żony Javiera Bardema.

Almodovar, który współpracował z Cruz m.in. przy filmach "Volver" i "Przerwane objęcia", zdradził: "Ona jest teraz naprawdę szczęśliwa. Bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej!".

- Penelope jest z mężczyzną, którego kocha. Jest wręcz zawodową matką. Grała postać matki w każdym z moich filmów. Zawsze powtarzała: Chcę mieć dziecko - dodał słynny reżyser.

37-letnia Cruz jest tak dumna ze swojego synka, że choć napięty grafik nie pozwala jej na regularne spotkania z Almodovarem, aktorka przesyła mu często świeże zdjęcia swojej pociechy. - Ona chciała w pełni korzystać z doświadczenia bycia matką. Przesyła mi zdjęcia Leo co 15 dni. Dzięki temu widzę, jak rośnie. On ma niesamowity uśmiech, tego nie da się opisać. Jest piękny, cudowny i duży! - dodał zachwycony 62-letni reżyser.