Ten wyjątkowo cenny, czarno-biały akt uznawany jest za jedno z najlepszych zdjęć w karierze Kate Moss. Fotografia powstała w 1993 roku w Marakeszu. Jej autorem jest Albert Watson. Zdjęcie zostało zrobione niejako przy okazji. Po sesji dla niemieckiego "Vogue'a", Watson zapytał modelkę, czy zgodzi się na kilka dodatkowych ujęć, na co Moss chętnie przystała. Wynikiem tego jest m.in. ten piękny akt.

Reklama

Na aukcji zlicytowane zostaną również inne, interesujące zdjęcia gwiazd stworzone przez najlepszych fotografów świata. Tak więc pod młotek trafią: portret Christy Turlington z 1990 r., również autorstwa Alberta Watsona, zdjęcie Brigitte Bardot z 1971, wykonane przez Terriego O'Neilla, fotografia Marilyn Monroe w Hotelu Bel Air z 1952 roku, autorstwa Andre de Dienes oraz uwieczniona przez Davida LaChapelle Courtney Love.

Każde z dzieł może osiągnąć bardzo wysoką cenę. I tak wartość portretu Turlington szacuje się na 2,5-3,5 tys. funtów. Za zdjęcie Bardot trzeba będzie zapłacić 4-6 tys. Fotografia przedstawiająca Marylin Monroe może kosztować od 2 do 3 tys. funtów, a cena zdjęcia Courtney Love szacowana jest na 7-9 tys. funtów.