Jak podaje TVN24.pl, kreacje gwiazdy pochodzą z prywatnej kolekcji aktorki Debbie Reynolds. Podobnie, jak poprzednia aukcja pamiątek po gwiazdach Hollywood, licytacja kreacji Monroe odbędzie się w domu aukcyjnym "Profiles in History".

Niestety, najsłynniejsza, podwiewana sukienka Marilyn z filmu "Słomiany wdowiec" nie będzie już dostępna dla kupujących. Kreacja została bowiem sprzedana na poprzedniej aukcji za zawrotną kwotę 5 mln dolarów. Dzięki temu trafiła również do Księgi Rekordów Guinnessa jako najdroższa kreacja w historii.

Na licytacji pojawi się jednak wiele innych strojów, które nosiła ikona kina. Słynny trykot z filmu "Przystanek autobusowy" czy suknie z obrazów "Mężczyźni wolą blondynki", "Niagara" i "Pokochajmy się". Dom aukcyjny podał, że cena każdej z pamiątek ma mieścić się w kwocie od 150 do 300 tys. dolarów.

Debbie Reynolds swoją bogatą kolekcję pamiątek po hollywoodzkich gwiazdach gromadziła przez 50 lat. TVN24.pl podaje, że Reynolds jest zmuszona do wyprzedaży swoich skarbów, ponieważ nie jest w stanie stworzyć z nich muzeum.