Tegoroczne zestawienie "Best dressed" to już 72. edycja rankingu najlepiej ubranych osobistości według "Vanity Fair". Na liście oprócz celebrytów ze świata show biznesu znaleźli się także politycy, biznesmeni i liczne grono arystokratów.

Reklama

Triumfatorką najnowszego rankingu okazała się Kate Middleton. Świeżo upieczona Księżna pojawiła się już na liście w 2008 roku, ale wówczas wszyscy dziwili się tej decyzji, bowiem Kate nie uchodziła za ikonę stylu. W tym roku zaś nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nienaganny styl małżonki Księcia Williama zasługuje na wyróżnienie.

"Kate Middleton to zwycięzca. Ona ma tyle głosów, że jest liderem stylu na rok 2011" - ogłosiła dziś w Nowym Jorku Ann Curry z "Vanity Fair". Księżną Catherine doceniono także za to, że pokazuje kobietom, jak ze smakiem łączyć luksusowe marki z ogólnodostępnymi ubraniami.

AP / Bret Hartman

Wraz z Kate Middleton na liście "Best dressed 2011" pojawili się także inni przedstawiciele rodzin królewskich. Księżna Monako Karolina, a także świeżo upieczona małżonka księcia Alberta II Charlene Wittstock , królowa Kataru Sheikhi Mozy Bint Nasser, a także para królewska Grecji - Nicolasa Mirzayantz i jego żony Alexandry to koronowane głowy, których styl, zdaniem "Vanity Fair" zasługują na uwagę.

W rankingu najlepiej ubranych nie zabrakło oczywiście przedstawicielek świata show biznesu. Lady Gaga tradycyjnie już została doceniona za swoją oryginalność i odwagę do eksperymentów. "Moda to jej sposób ekspresji. Stworzyła nową normalność w skandalicznym stylu. Wprowadziła do show-biznesu więcej zabawy i szaleństwa" - uzasadniają jurorzy rankingu.

Newspix / DS1

W kategorii "oryginały" znalazła się również aktorka, piosenkarka, a prywatnie życiowa partnerka Johnnego Deppa Vanessa Paradise.

Najlepiej ubrani - kobiety, m.in.:
Carla Bruni-Sarkozy, pierwsza dama Francji
Królowa Sheikha Moza Bint Nasser, żona emira Kataru i współpracownik UNESCO
Kate Middleton, księżna Cambridge, żona księcia Williama
Lady GaGa, piosenkarka
Carey Mulligan, aktorka
Christine Lagarde, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego
Tilda Swinton, aktorka
Charlene Wittstock, księżna Monako, żona księcia Alberta II
Vanessa Paradis, piosenkarka i aktorka
Michelle Obama, pierwsza dama USA