Rihanna to obecnie jedna z najpopularniejszych artystek popowej sceny. Jej płyty rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a każdy kolejny singiel szturmem zdobywa listy przebojów. Jednak o tytule Kobiety Roku przyznanym RiRi przez Vogue Italia zadecydowały nie tylko jej ogromne sukcesy w świecie muzyki, ale również zaangażowanie w działalność charytatywną. Czerwonowłosa artystka regularnie wspiera kampanie mające na celu walkę z AIDS i chętnie angażuje swój czas oraz środki finansowe w różnego rodzaju akcje dobroczynne.

Nie bez znaczenia był z pewnością również fakt, że Rihanna jest jedną z tych artystek, które z powodzeniem kreują modowe trendy. Barbadoska nie boi się eksperymentów z wizerunkiem i często zmienia swój oryginalny image. Jej wyczucie w kwestiach mody docenił ostatnio dom mody Armani, który podpisał z piosenkarką kontrakt na udział w kampanii promującej kolekcję na nadchodzący sezon jesień-zima.

Największą konkurentką Rihanny do tytułu Kobiety Roku była ponoć, uchodząca za ikonę, Lady Gaga. Tym razem jednak, redaktorzy włoskiego Vogue'a postanowili uhonorować seksowną Barbadoskę.