Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Skuteczne sposoby na rozbudzenie w małym niejadku apetytu

2 września 2014, 09:45
To proste – obserwujmy uważnie swojego malucha i spisujmy wszystko, co mu smakuje. Starajmy się przygotowywać dziecku posiłki, w których znajdzie się co najmniej jeden jego ulubiony produkt. Wzbogacajmy je stopniowo o zdrowe warzywa, chude mięso i inne niezbędne składniki – jeśli takie zmiany wprowadzimy powoli, dziecko zacznie przyzwyczajać się do nowych smaków. Co istotne – nie podawajmy maluchowi dużych porcji jedzenia. Prawdopodobnie zniechęcony przesadną ilością przestraszy się i odmówi chociażby spróbowania.
To proste – obserwujmy uważnie swojego malucha i spisujmy wszystko, co mu smakuje. Starajmy się przygotowywać dziecku posiłki, w których znajdzie się co najmniej jeden jego ulubiony produkt. Wzbogacajmy je stopniowo o zdrowe warzywa, chude mięso i inne niezbędne składniki – jeśli takie zmiany wprowadzimy powoli, dziecko zacznie przyzwyczajać się do nowych smaków. Co istotne – nie podawajmy maluchowi dużych porcji jedzenia. Prawdopodobnie zniechęcony przesadną ilością przestraszy się i odmówi chociażby spróbowania. / Shutterstock
Maluch, który grymasi przy jedzeniu, to bolączka wielu mam. Jeśli dziecko odmawia posiłków, rodzice martwią się o jego zdrowie i prawidłowy rozwój, a atmosfera podczas obiadów staje się nerwowa. Co zrobić, żeby nasza pociecha chętnie próbowała nowych smaków i z uśmiechem siadała do stołu? Podpowiadamy!
Reklama
Reklama
Tematy:
dieta dziecka wychowanie dziecka opieka nad dzieckiem dziecko

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • weronika
    2014-09-08 04:17:42
    u nas nie ma tego problemu bo dzieci po prostu nas naśladują jeśli chodzi o jedzenie. dajemy im dobry przykład i one z tego korzystają. ostatnio polubiły soki z oleofarm.nie mają one konserwantów ani cukru więc są zdrowe i z chęcią je wszyscy pijemy. smaków dużo więc dzieciaki się nimi nie znudzą.
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama