Według badania Grupy On Board Think Kong przeprowadzonego przez SW Research pt. „Czy nowe technologie wychowują dzieci Millenialsów? Rodzic konsument. Postawy i priorytety” , co piąty Polak wychowujący dziecko w wieku 0-6 lat należy do grupy Rodziców New Tech. To grupa otwarta na nowe rozwiązania w wychowywaniu dzieci. Co więcej, jako jedyna wśród wszystkich wyodrębnionych typów wykorzystuje wszelkie możliwości, jakie dają nowe technologie. Rodzice New Tech rzadko rozstają się z telefonem. Ponad połowa osób należących do tej grupy używa bowiem aplikacji mobilnych związanych z wychowywaniem dziecka. Na smartfonach współczesnych rodziców znajdziemy elektroniczną nianię, kalendarzyk karmienia, a nawet generator melodii ułatwiających maluchom zasypianie.

Reklama

Kiedy przychodzi do decyzji, jaki produkt będzie najlepszy dla mojego dziecka, New Tech poza przenalizowaniem czynników takich jak walory edukacyjnie czy skład produktu, nie zapomni o skorzystaniu z porównywarki cenowej. Chętnie rzuci okiem także na opinię opinie influencerów. 64% osób z tej grupy zagląda regularnie na blogi parentingowe. New Tech nie poprzestanie jednak tylko na sprawdzeniu informacji. To osoby aktywne! Dzielą się swoimi doświadczeniami związanym z wychowaniem dziecka nie tylko w mediach społecznościowych, ale także na forach czy w blogosferze.

Jak widać, współczesne rodzicielstwo ewoluuje wraz z rozwojem nowych technologii. Czy Ty również jesteś jednym z rodziców New Tech?