W serialu „Na Wspólnej” Anna Cieślak od 2014 roku wciela się w postać Joanny Budzyńskiej-Berg, żony Bogdana Berga. Para wspólnie wychowuje córkę Michalinę oraz trójkę dzieci Bogdana z poprzedniego małżeństwa: Franka, Kasię i Jarka. Aktorce podoba się, że wątek, w którym występuje, jest tak rodzinny, dla niej również rodzina jest największą życiową wartością.

Reklama

Dwór buduje króla, nie król sam siebie. Bez dworu króla nie ma. Tak samo bez rodziny jesteśmy słabi, samotni i możemy budować swoją autokreację, ale czy to nie jest pewnego rodzaju maska? – zastanawia się Anna Cieślak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Zdaniem aktorki rodzina może stanowić źródło siły dla każdego człowieka. Ludzie potrzebują bowiem drugiej osoby, której mogą powierzyć swoje sekrety i podzielić się własnymi słabościami. Przed bliskimi nie trzeba się wstydzić tego, że jest się słabym lub zmęczonym – rodzina zapewnia bowiem niezbędne wsparcie w takich sytuacjach. Aktorka jest zdania, że często wystarczy prosty gest, przytulenie lub wspólne milczenie, by człowiek poczuł, że nie jest sam ze swoimi problemami.

Uważam, że nie ma większej siły niż drugi człowiek. Nie ma większej wartości niż support drugiego człowieka, to jest bardzo ważne. I cieszę się, że naszą rodziną możemy coś takiego opowiadać – mówi Anna Cieślak.

Gwiazda serialu „Na Wspólnej” zauważa jednak, że ludzie odczuwają coraz większy opór przed zakładaniem rodziny i posiadaniem dzieci. Wynika to w dużej mierze z sytuacji materialnej – wiele małżeństw stwierdza, że nie stać ich, by utrzymać się z dzieckiem na odpowiednim poziomie. Aktorka nie ocenia takiej postawy i rozumie dylematy Polaków.

Myślę, że się boimy, ale dlatego, że mimo otwartości, mimo że możemy powiedzieć, co czujemy i co myślimy, to ja odczuwam pewnego rodzaju introwertyzm w ludziach. Bo ludzie najpierw zastanawiają się, czy będzie ich stać na dziecko, a dopiero potem myślą o dziecku. Jest to pewnego rodzaju materializm – uważa Anna Cieślak.

Serial „Na Wspólnej” emitowany jest od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.15 na antenie stacji TVN. W ostatnich odcinkach rodzina Bergów wciąż boryka się z bólem po stracie synka. Mały Mateusz zmarł bowiem tuż po urodzeniu, a za jego śmierć Bogdan oskarża prowadzącego poród lekarza.