Kim jest Mia i dlaczego podbija serca dziewczynek? Jest główną bohaterką popularnego serialu telewizyjnego. Po śmierci rodziców, za pomocą książki o jednorożcach, wchodzi w magiczny świat Centopii. Mia zaczyna dzielić swoje życie między światem wyobraźni, a tym co realne. W rzeczywistym świecie jest zwykłą dwunastolatką, która zmaga się z trudami codziennego życia – mieszka w internacie i nie jest lubiana przez koleżanki i kolegów. W świcie Centopii jest elfką, posiada skrzydła, umiejętność rozmowy z jednorożcami i walczy ze złą królową Pantheą. Lalka jest równie piękna, co serialowa bohaterka. Nosi taki sam strój, a jej skrzydełka poruszają się. W zestawie z lalką otrzymujemy magiczny pierścionek, który pasuje na dziewczęcy palec. Lalka ma ciemnoróżowe włosy, fioletowe oczy, krótką sukienkę oraz długie buty.

Reklama

- Lalka Mia jest w naszym tegorocznym bestsellerem. Jej sprzedaż pobiła szalenie popularne lalki Monster High oraz kultową Barbie. To tylko pokazuje, jak dynamiczny jest rynek zabawek dla dzieci i jak szybko zmienia się moda. Jako handlowiec i przede wszystkim, jako mama muszę być z tym na bieżąco – mówi Joanna Smułkowska Product Manager Agito.pl.

Na drugim miejscu najpopularniejszych lalek znajduje się nieśmiertelna Barbie, tym razem w wersji baśniowej księżniczki z filmu Barbie Mariposa. Lalka jest motylo-wróżką, która potrafi czytać z gwiazd. Jej zadaniem jest znaleźć odtrutkę dla królowej. W tym celu przemierza krainy i pokonuje rozmaite przeszkody, by ocalić władczynię Skrzydłolandii. Lalka jest ubrana w elegancką sukienkę, która po przyciśnięciu przycisku, przechodzi transformację w piękną księżniczkę. Jej suknia staje się jeszcze bardziej wytworna, a na plecach pojawiają się ażurowe skrzydełka.

Kolejne miejsca w zestawieniu zarezerwowane są dla lalek Monster High. Najpopularniejszą z nich jest Frankie Stein z serii Upiorni uczniowie. Jest córką potwora Frankensteina. Żyje dopiero 15 dni. To bardzo miła i przyjazna dziewczyna, jednak ze względu na swój wiek, jest bardzo naiwna i niewiele wie o życiu nastolatków. Frankie ma skórę w miętowym kolorze, czarne włosy z białymi pasemkami, które sięgają jej do pasa. Jedno oko jest zielone, a drugie niebieskie. Lalka została ubrana w kolorową sukienkę i żakiet. W zestawie otrzymujemy też zestaw akcesoriów m.in.: pamiętnik opisujący kilka dni z życia Frankie, potworną szczotkę do włosów oraz torebkę.

Niedużo mniej popularna jest koleżanka Frankie - Rochelle Goyle z serii Wieczorna Impreza. To jedna z najstarszych Monster High. Ma 415 lat i jest córką gargulca. Brzmi strasznie? Rochelle to dziewczyna z zasadami. Postępuje według swoich reguł i jest wymagająca w przyjaźni. Jej skóra stworzona jest z kamienia. Posiada różowe włosy z niebieskimi pasemkami oraz różowe oczy. Cechą, która ją wyróżnia są uszy imitujące rogi. Ponad to, posiada skrzydła, prawdopodobnie po tacie. Lalka wyróżnia się paryskim stylem i imprezowymi ubraniami. Noc to jej ulubiona pora. W zestawie torebka, kosmetyczka oraz odpowiednik telefonu komórkowego – trumnofon.

Zestawienie pięciu, najpopularniejszych lalek tego roku zamyka Lagoona Blue, córka potwora morskiego. Jest bardzo wyluzowana i koleżeńska. Dałaby się pokroić za swoich przyjaciół. Lagoona ma skórę, pokrytą błękitnymi łuskami i niewielkie płetwy na łydkach. Jej falowane, blond włosy posiadają niebieskie pasemka, które pojawiły się po kontakcie z chlorowaną wodą basenową. Jest ubrana w turkusową tunikę i różowe getry. W pudełku znajdziemy też pamiętnik i akcesoria.

- Jeszcze kilka lat temu, całe zestawienie byłoby zdominowane przez lalki Barbie. Od momentu pojawienia się serii Monster High, dużo się zmieniło. Idealne, blond lalki zostały wyparte przez bohaterki tego popularnego serialu. Nie ma się jednak co do nich przywiązywać, ponieważ firma Mattel stworzyła już nowe bohaterki, które być może lada dzień staną się bardziej popularne niż starsze koleżanki. Mowa o serii Ever After High. Wszystkie lalki są córkami innych, znanych bohaterów bajkowych np. Szalonego Kapelusznika czy Roszponki – dodaje Joanna Smułkowska.