Jak pomóc dziecku w nauce czytania? Ćwiczenia i zabawy

| Aktualizacja:

Umiejętność czytania to rzecz niezbędna w szkole. Zanim wyślesz swojego malucha do pierwszej klasy, możesz przygotować go do rozpoczynającej się nauki. Wstępem do czytania jest... słuch! A ten możesz z powodzeniem rozwijać w domu. I nie chodzi tylko o zwykłe słyszenie, ale o aktywny proces komunikowania się z otoczeniem. Jakość mowy, której słucha dziecko, rozwija zmysły zaangażowane następnie w proces czytania.

wróć do artykułu
 • ~Morena
  (2014-08-26 12:05)
  Niestety mamy czasy w których nie możemy poświęcić dziecku tyle czasu ile by się chciało, jestem samotnie wychowującą mamą i dużo pracuję żeby mieć z czego żyć. Dlatego postanowiłam, że będzie uczestrzała do Akademii Bystrzak , są dwe-jedna na Ursynowie, a druga w Piasecznie. Niech się rozwija i uczy bo jest uzdolnionym dzieckiem. Wiem, że maja tam warsztaty teatralne, moja córeczka ładnie rysuje i tańczy, więc będzie dobrze się tam czuła.
 • ~Rysiek
  (2014-07-04 10:39)
  Osobiście polecam bezpłatny program 2+2 do nauki matematyki dla dzieci kilkuletnich, natomiast do nauki literek mi i mojej córeczce odpowiada czytanie książeczek, szukanie różnych wyrazów na poszczególne literki, także dużo pomaga nam logopeda w wymowie poszczególnych literek. Prawdę mówiąc jest dużo sposobów na nauczenie dziecka czytania, a przy tym można fajnie się bawić.
  http://pamietnikdziecka.blogspot.com/