Tuż przed Dniem Matki magazyn "Working Mother" uhonorował dziesięć kobiet ze świata show-biznesu, które pomyślnie łączą karierę z życiem rodzinnym. Na liście Najbardziej Wpływowych Mam 2012 roku znalazły się m.in.: Angelina Jolie, Beyonce i Melissa McCarthy.

Reklama

W zestawieniu najbardziej znaczących mam-celebrytek magazynu "Working Mother" nie mogło zabraknąć hollywoodzkiej gwiazdy Angeliny Jolie, której liczna gromadka dzieci jest doprawdy imponująca.

Aktorka wspólnie ze swoim długoletnim partnerem Bradem Pittem, z którym wkrótce ma stanąć na ślubnym kobiercu, wychowuje sześcioro dzieci. Para ma troje własnych potomków w tym 3-letnie bliźniaki Knoxa i Vivienne oraz 5-letnią córkę Shiloh. Jolie i Pitt są również rodzicami dla dwóch adoptowanych chłopców: 11-letniego Maddoxa i 8-letniego Paxa, a także dla 7-letniej Zachary.

Jolie jakoś "ogarnia" całe to swoje domowe przedszkole i co więcej, bardzo angażuje się w rozwijanie pasji każdego ze swoich dzieci. Gwiazda nie rezygnuje przy tym z pracy zawodowej oraz z intensywnej działalności humanitarnej.

Na liście Najbardziej Wpływowych Mam 2012 roku znalazła się także wokalistka Beyonce Knowles. Amerykańska gwiazda pop 2 stycznia tego roku urodziła swoje pierwsze dziecko, córkę o imieniu Blue Ivy. Ojcem dziecka jest słynny raper Jay-Z.

16-krotna laureatka Grammy zaledwie miesiąc po narodzinach Blue Ivy zaprezentowała nienaganną figurę i zapowiedziała rychły powrót do studia nagrań. Beonce ma w planach aż dwa projekty muzyczne na 2012 rok.

Magazyn uhonorował również Melissę McCarthy. 41-letnia aktorka i producentka, najbardziej znana z roli Megan w filmie Druhny oraz jako Sookie St. James z "Kochane kłopoty", ma dwie córki z aktorem Benem Falcone: 5-letnią Vivian i 2-letnią Georgette.

W Elektryzującej grupie uhonorowanych pań znalazły się tylko niektóre z matek, które mają w tym momencie duży wpływ na to, co dzieje się na świecie. Każda z tych silnych kobiet, które trafiły na naszą listę, ma co najmniej jedno niepełnoletnie dziecko, a wszystkie mają mocną pozycję w USA - powiedziała Jennifer Owens, redaktor naczelna "Working Mother".

Reklama

Na liście znalazły się także: Sheryl Sandberg - bizneswoman i szef operacyjny Facebook Inc, Suzanne Collins - pisarka i autorka trylogii "Igrzyska śmierci" oraz Ann Curry - amerykańska dziennikarka, prowadząca program Today.