Jeśli jesteś już pewna, że jesteś w ciąży i chcesz podzielić się tą radosną nowiną z partnerem, wybierz odpowiedni czas i miejsce. Lepiej nie robić tego w pośpiechu i przez telefon - chyba że twój partner jest fanem niespodzianek.

Reklama

Zorganizuj Wam chwilę wyjątkowego czasu tylko dla was. Przygotuj w domu odświętną kolację albo wybierzcie się gdzieś razem. Postaraj się to, aby nikt wam nie przeszkadzał i abyście nie zaprzątali sobie głowy innymi sprawami. Podczas tego wyjątkowego wieczoru wręcz ukochanemu opakowany jak prezent tekst ciążowy lub podaruj mu maleńkie buciki (z postów zamieszczanych na forach internetowych przez szczęśliwe przyszłe mamy wynika ten drugi prezent wciąż uznają za najlepszy sposób na poinformowanie partnera o tym, że zostanie ojcem). Kobiety, które opisują w internecie swoje sposoby na zakomunikowanie mężczyźnie tego ważnego faktu, uważają, że można mu także podarować jakiś inny element garderoby maluszka - śpioszki, czapeczkę lub śliniaczek.

Jeśli chcesz się wykazać większą kreatywnością, zrób zdjęcie testu ciążowego i opraw je w ramkę, a następnie wręcz partnerowi. Możesz także zamówić koszulkę z napisem "Wkrótce zostanę tatusiem" i wręczyć ją ukochanemu.

Jeszcze jeden ciekawy sposób na powiedzenie partnerowi o ciąży to zrobienie tego w konwencji oświadczyn. Kup pudełeczko na pierścionek, a do niego zapakuj liścik z pytaniem "Czy jesteś gotów na zostanie ojcem naszego dziecka?"

I pamiętaj: bez względu na to, który sposób wybierzesz, uśmiechaj się w czasie rozmowy z partnerem - to rozładuje emocje was obojga.

Reklama