Wybierając imię dla dziecka jesteśmy tradycjonalistami. Jakub i Julia to najbardziej popularne imiona wśród dzieci urodzonych w Krakowie w 2011 r. - poinformowało biuro prasowe tamtejszego urzędu miejskiego.

Reklama

"W 2011 roku nadano 490 dziewczynkom imię Julia i 469 chłopczykom Jakub" - poinformowała PAP Life Joanna Dubiel z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Łącznie w 2011 r. urodziło się w stolicy Małopolski 16 285 dzieci. Na świat przyszło więcej chłopców aniżeli dziewczynek. Najczęściej nadawane imiona dla dziewczynek to oprócz Julii, Zuzanna, Maja, Lena, Aleksandra, Emilia i Natalia; zaś dla chłopców to (oprócz Jakuba): Szymon, Jan, Kacper, Michał, Filip i Adam.

W minionym roku Urząd Stanu Cywilnego w Krakowie sporządził 4 266 akty małżeństw. Z prowadzonych przez ten urząd rejestrów wynika, że młode pary nadal na zawarcie związku małżeńskiego wybierają najczęściej miesiące z literą "r". Dużą ilość związków małżeńskich odnotowano w czerwcu (602), sierpniu (726) i wrześniu (527). Najmniejszym zainteresowaniem cieszył się luty (158).