Decyzję chłopca w pełni popierają jego rodzice. Matka Jacka, który został Jackie twierdzi, że już kiedy jej dziecko miało 2 i pół roku, wiedziała, że jest nieszczęśliwe w ciele chłopca. Jack od maleńkości wolał bawić się lalkami Barbie niż samochodzikami i zawsze czuł się i zachowywał jak dziewczynka. Najpierw Jack mógł być dziewczynką jedynie w zaciszu domu, jednak rodzice podjęli niezwykle trudną decyzję i pozwolili dziecku na takie funkcjonowanie również w szkole.

Reklama

Jak podaje DailyMail, matka planuje dalej wspierać swoje dziecko w tej trudnej przemianie. Od 12 roku życia Jackie zacznie przyjmować hormony, co będzie stanowiło pierwszy krok do całkowitej zmiany płci.

Szkoła chłopca zorganizowała specjalny program edukacyjny dla jego kolegów, w celu wyjaśnienia uczniom przyczyn takiej zmiany. Wychowawca dziecka ma nadzieje zapobiec dzięki temu prześladowaniom i psychicznemu znęcaniu się nad nim przez rówieśników.

Jednak matka Jackie twierdzi, że to nie dzieci, a dorośli mają problem z akceptacją jej dziecka. Cytowana przez DailyMail kobieta wyznała, że rówieśnicy dużo lepiej przyjęli fakt, że chłopiec zaczął nosić sukienki niż dorośli sąsiedzi i członkowie dalszej rodziny, którzy zaczęli nazywać Jackie "dziwolągiem":

"Ona ma umysł dziewczynki uwięziony w ciele chłopca. Nie różni się od innych niczym więcej poza faktem, że czuje się źle we własnym ciele. Zawsze wolała bawić się lalkami niż samochodami. Jest bardzo dziewczyńską dziewczynką. Interesuje się modą. Nie ma w niej niczego męskiego. To nie było problemem, do póki w wieku siedmiu lat nie poszła do szkoły podstawowej. Tam musiała zacząć kłamać odnośnie tego, jakie prezenty dostała na gwiazdkę. Zamiast wyznać rówieśnikom, że otrzymała ładne buciki i lalkę Barbie musiała mówić, że dostała Action Mana i piłkę do nogi. Wszystko, co robiła było kłamstwem." - twierdzi matka dziewczynki uwięzionej w ciele chłopca.

Rodzice Jackie nie żałują swojej decyzji, gdyż jak twierdzą ich córka jest szczęśliwsza mogąc w końcu zachowywać się w zgodzie ze sobą. Jedynym zmartwienie jest dla nich fakt, że Jackie może spotkać się z dyskryminacją ze strony otoczenia, a w przyszłości może mieć problem ze znalezieniem miłości.