Odkryli ją twórcy bloga poświęconego serwisom społecznościowym InsideFacebook.com. Na swym blogu zamieścili oni również cenne wskazówki dla przyszłych rodziców dotyczące tego, jak z niej korzystać.

By dodać informację o tym, że wkrótce powiększy się rodzina, wystarczy kliknąć pole "Edit Settings", a następnie "Friends and Family". Dalej zjeżdżając kursorem w dół menu znajdziemy listę różnego typu relacji, a na niej właśnie pole "Expected: Child". Na tym jednak nie koniec! Przyszli rodzice mogą również zaznaczyć, czy spodziewają się córki czy syna. Co więcej, jeśli informację na temat potomstwa poza rodzicami zamieszczać będą inni członkowie rodziny, to wystarczy, że wybiorą ze znajdujących się w menu opcji właściwy sobie status, np. kuzyn.

Podobne zmiany, również dotyczące naszych relacji rodzinnych i rodzaju związku, zostały wprowadzone w serwisie w lutym 2011 roku. A jak podkreślają obserwatorzy rynku serwisów społecznościowym, w związku z pojawieniem się na nim Google+, Facebook musiał zintensyfikować działania. Wygląda zatem na to, że "Expected: child" jest właśnie ich wynikiem.