Liczenie, dzielenie zdań na wyrazy i inne wymienione umiejętności to wymagania, jakie powinno spełnić dziecko idące od września do szkoły. O tym, czy maluch jest na to gotowy, rodzice dowiedzą się ze specjalnych cenzurek, wystawionych przez nauczycieli z przedszkola. Wszystkie pięcio- i sześciolatki mają otrzymywać w przedszkolach takie cenzurki - pisze "Dziennik Polski".

Tzw. informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej ma zawierać m.in. wskazówki dla rodziców, listę mocnych i słabych strony dziecka w poszczególnych obszarach umiejętności, wykaz jego potrzeb rozwojowych, predyspozycji, uzdolnień oraz zainteresowań, a także "dodatkowe spostrzeżenia".

Dziś mija termin wydania cenzurek. Problem w tym, że również dopiero dziś wchodzi w życie rozporządzenie o świadectwach, dyplomach i innych drukach szkolnych, które to nakazuje. Dlatego część dyrektorów przedszkoli już zapowiada, że z wystawieniem świadectw może być problem - czytamy w publikacji "Dziennika Polskiego".