Księżyc wcale nie jest zachętą, by pójść spać, mimo, że niejaki Miś Uszatek miał na ten temat inną teorię. Dzieci mają problemy z zaprzyjaźnieniem się z własną poduszką, ale możemy je zminimalizować na kilka prostych sposobów:

Reklama

1. Pamiętaj, że nikt nie lubi zasypiania na rozkaz. Dziecko nie zaśnie, bo ty tego chcesz. Jeśli malec ma ochotę porozmawiać z misiem, niech to zrobi. Książeczka? Proszę bardzo, ale pamiętaj, by wyznaczyć granicę: "tylko cztery strony i zamykamy bajkę". Dziecko nie może się domagać kolejnych bajek, bo wszystko skończy się wielkim krzykiem.

2. Maluch zasnął? Posiedź z nim jeszcze chwilkę. Przez pierwszych kilka czy kilkanaście minut dziecko znajduje się w półśnie, może więc zobaczyć, że mama czy tata odeszli i zacząć płakać. I cała zabawa z usypianiem potrwa od nowa.

3. Ukochany miś zawsze powinien spać z dzieckiem. Nie próbuj karać swojej pociechy, zabierając przytulankę. To naprawdę strasznie boli.

4. Nie zapomnij o tym, by wywietrzyć i posprzątać nieco pokój dziecka przed tym, jak zacznie układać się do snu. W duchocie i bałaganie nie sposób zasnąć. Zastanów się, czy ty dałabyś radę?

__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Im starsza mama, tym mądrzejsza pociecha
>>> Agnieszka Chylińska planuje drugie dziecko
>>> Heidi Klum: W ciąży czuję się jak Budda