Gdzie urządzić dziecku niebanalną fetę? Jak sprawić, aby latorośl przeżyła niezapomniane chwile? Na Wasze doświadczenia związanez organizowaniem najmłodszym urodzinowych zabaw czekamy pod adresem:

anna.diduch@dziennik.pl

p

CZYTAJ: "Urodziny w Mieście Dzieci" część I >>>

p

Klub Edukacyjny – Po Szkole

ul. Teligi 5/8

tel. 022 643 32 33

URODZINY KULINARNE

Przyjęcia organizowane są w czterech wariantach: kuchnia włoska, grecka, meksykańska lub polska. W ciągu dwóch godzin dzieci przygotowują trzy potrawy (w tym jedną na ciepło). – Przerwy między gotowaniem wypełnione są zabawami tematycznie związanymi z regionem, z którego pochodzą przysmaki – mówi Magdalena Ratajczak, organizator imprez urodzinowych. – Opowiadamy na przykład o historii Wenecji, gondolach i o spaghetti – dodaje. Zanim goście i jubilat rozpoczną ucztę, przechodzą jeszcze krótki kurs savoir-vivre’u oraz odświętnego przystrajania stołu (w programie m.in. artystyczne składanie serwetek). Dzieci nauczą się również układania talerzy i sztućców i prawidłowego posługiwania się nimi. Punktem kulminacyjnym jest wniesienie tortu i wręczenie prezentów. Urodziny kulinarne kosztują 780 zł (grupa 15-osobowa). Szczegóły dotyczące klubu i innych przyjęć oraz cen dostępne na stronie internetowej www.po-szkole.waw.pl/przyjeciaurodzinowe.

---

Little Chef

ul. Kierbedzia 4, pok 320, III p.

tel: 501 093 691

NAUKA GOTOWANIA

Tutaj maluchy mogą własnoręcznie przygotować cały urodzinowy poczęstunek, poczynając od małych kanapeczek i drobnych wypieków, a kończąc na torcie. Organizatorzy robią zakupy, zapewniają wszystkie potrzebne sprzęty i narzędzia. – To typowo „gotujące” urodziny, bo cała impreza odbywa się w kuchni. Dzieci sporządzają dwie potrawy: słodką i słoną. Wszystko od początku do końca wykonują same, ale pod okiem kucharza. Każda osoba pracuje nad własną porcją – opowiada właścicielka firmy Katia Roman-Trzaska. W trakcie przygotowywania potraw osoba prowadząca zajęcia wtajemnicza maluchy w kulinarne tajniki, m.in. opowiadając o poszczególnych składnikach dań, sposobach ich stosowania, wyjaśnia, dlaczego włożone do piekarnika ciasto rośnie pod wpływem temperatury, w jakich proporcjach stosować przyprawy.

W „Little Chef” imprezy urodzinowe prowadzone są w języku polskim, angielskim i francuskim. Dodatkowe informacje na stronie www.littlechef.pl.

---

PUKA

ul. Żelazna 67 pawilon 26

tel. 0 693 528 671

PASJONUJĄCA NAUKA

Urodziny fabularne w głównej mierze składają się z zabawy, w którą wplecione są elementy nauki – tłumaczy Jacek Bilski, właściciel Puki. W specjalnie przygotowanych wnętrzach uczestnicy biorą udział w grach logicznych lub wykonują eksperymenty. O sukcesie często decyduje praca zespołowa. Zajęcia prowadzą chemicy, fizycy lub biolodzy, którzy są jednocześnie pedagogami. W trakcie przyjęcia rodzice mogą poczekać na dzieci w kawiarnio-galerii Tebe. Cechą charakterystyczną scenariuszy jest to, że są skonstruowane tak, by w rezultacie doprowadzić do rozwiązania zagadki np. przyrodniczej. Urodziny wraz z poczęstunkiem trwają dwie godziny. Za grupę 12 osób trzeba zapłacić 700 zł. Cena obejmuje rezerwację sal, zajęcia z dwoma animatorami, rekwizyty i dodatkowe wyposażenie (w zależności od scenariusza), poczęstunek (pełne menu wraz z tortem), zaproszenia i pamiątki dla gości. Informacje na www.puka.waw.pl.

---

Wyspy Leonarda

Kobyłka, ul. Nadarzyńska 56, przy drodze nr 634 tel. 022 428 40 88

URODZINY MULTIMEDIALNE

Inspiracją jest dla nas osoba Leonarda da Vinci. Staramy się promować różne formy zdobywania wiedzy, tak by nauka była urozmaicona i przychodziła z łatwością. W tym celu podczas urodzinowych zabaw wykorzystujemy prezentacje multimedialne połączone z widowiskiem światło i dźwięk – mówi project manager Kamila Dubilas. Każdy scenariusz jest niepowtarzalny, dostosowany do wieku i zainteresowań dziecka. Przygotowuje go animatorka w konsultacji z informatykiem, który zajmuje się oprawą techniczną imprezy. Podczas zabawy w podróż dookoła świata wyświetlane są slajdy przedstawiające charakterystyczne budynki, potrawy lub stroje danego kraju. Zadaniem dzieci jest odgadnąć – którego. Oczywiście nauka odbywa się w formie zabawy. Dodatkową atrakcją są gry zespołowe, karaoke i poczęstunek.

Urodziny organizowane są w wersji podstawowej (ok. 890 zł), rozszerzonej (ok. 1700 zł) lub superrozszerzonej (ok. 2700 zł). Ceny pakietów różnią się między sobą w zależności od rodzaju scenariusza. Szczegóły dostępne na witrynie internetowej www.wyspyleonarda.pl.

---

Centrum Edukacyjne IQ

ul. Dunikowskiego 9, niedaleko stacji Metro Stokłosy

tel. 022 498 92 55

URODZINY Z GOŚCIEM SPECJALNYM

Podczas przyjęcia dzieci dowiadują się, na czym polega zawód policjanta. Przy okazji poznają przepisy drogowe, kierują ruchem ulicznym, tropią przestępców albo pilnują porządku w mieście. Animatorzy organizują zabawy, podczas których maluchy rozpoznają zapachy i smaki z zamkniętymi oczami, jeżdżą samochodami lub uczą się celnie strzelać piłeczkami do tarczy. Na koniec dzieci przygotowują własne policyjne odznaki. Po skończonej zabawie specjalny gość – policjant – opowiada o swojej pracy.

Cena za 15-osobową grupę wynosi 650 zł. Tort i świeczki we własnym zakresie. Przykładowe scenariusze dostępne na stronie internetowej www.centrumiq.pl.

p

Trzecia część cyklu "Urodziny w Mieście Dzieci" już w piątek 20 marca w magazynie Kultura DZIENNIKA