Tego, że najlepsza i najzdrowsza jest ta z naturalnych, bawełnianych włókien, nie trzeba nikomu powtarzać. Jednak materiał to nie wszystko – kluczowy bywa właśnie wzór.

Reklama

OTUCHA W BAJKACH

Z pewnością warto unikać „dorosłych” motywów i sprezentować dziecku pościel, która wprowadzi bajkową atmosferę, dodającą radości i otuchy. Stąd we wzornictwie pościelowym dla dzieci zawsze modne są postaci z bajek (dla najmłodszych) czy kreskówek (dla nieco starszych).OLDSCHOOL RZĄDZI

A ze zakupami zajmują się rodzice hołdujący własnym upodobaniom i sentymentom, obok misiów, kaczuszek i innych słodkich zwierzaczków wielka jest obecnie popularność bajkowych postaci sprzed lat: Misia Uszatka czy Pszczółki Mai.

POLACY NIE GĘSI...

Polscy rodzice preferują motywy klasyczne i stonowane kolory: ecru, beże, pastelowe błękity i delikatne róże, chętnie sięgają po hafty i naszywane aplikacje. Trochę inaczej wyglądają światowe trendy. Na świecie więcej jest kolorowych pościeli „drukowanych”.Za granicą widać wyraźną stylizację na lata 70’ – modne są np. groszki, kratka, motywy roślinne – w tym przedstawiające mocno akcentowane motywy drzewa. Kolory są wyraziste, kontrastowe: biały, czerwony, a nawet elementy czarnego (widoczny między innymi we wzorach ze Skandynawii).

Przykłady obowiązujących w Polsce i na świecie trendów znaleźć można między innymi w pościeli firmy Kolorino, którą prezentujemy na zdjęciach. W tym samym, co pościel, wzorze utrzymane są dodatki: ochraniacze na szczebelki, rożki, kocyki, dekoracje oraz zabawki i maty edukacyjne.