Kate Moss, jedna z największych top modelek wszechczasów, od lat słynie nie tylko z urody i talentu, lecz również z upodobania do imprezowego stylu życia. Jej nazwisko łączone jest z alkoholowymi i narkotykami, a zdjęcia Moss na całonocnych imprezach regularnie zapełniają strony tabloidów. Jednak światło dzienne odkrywa to, co do tej pory zasłaniał precyzyjny makijaż i zbawienny photoshop: katastrofalne skutki, jakie styl życia wywarł na wyglądzie modelki.

PANNA MOSS BALUJE JAK NIKT INNY

Na ujawnionych przez "Daily Mai" nieretuszowanych zdjęciach nieumalowanej modelki wykonanych w pełnym świetle Moss wygląda, jakby była własną matką lub skorzystała z usług wehikułu czasu. Zamiast na swoje 35 wygląda na 55 lat.

Wysuszona i wiotka skóra na twarzy i dekolcie usiana jest zmarszczkami i bliznami. Włosy, nie otoczone ochrona przed słońcem, zamiast koloru blond przybrały wręcz żółty odcień. „Blizny po trądziku u osoby w tym wieku mogą wskazywać na braki w diecie: między innymi niedobory witaminy A, E i cynku” – mówi kosmetolog Elisabeth Dancey. Specjalistka od diety i fittnessu Joanna Hall zwraca z kolei uwagę na brak widocznych mięśni, które wskazują na brak upodobania do aktywności fizycznej. U tak szczupłej jak modelka kobiety zwraca uwagę obluzowana skóra na brzuchu – efekt ciąży. Jak twierdzi Hall, Kate bez problemu mogłaby zminimalizować te ślady za pomocą ćwiczeń?

JAK SIĘ WCIĄGA, TO TAK SIĘ WYGLADA

Na wygląd modelki dramatyczny wpływ wywarły też papierosy i... kokaina. Dr Conor O'Doherty, dermatolog z London Clinic, mówi: “Ciemniejsza pigmentacja skóry na obrzeżach oczu to dość powszechny skutek palenia papierosów”. A Elisabeth Dancey, doctor kosmetologii z Bijoux Midi-Spa w Londynie dodaje: „Nie ma widocznych śladów zażywania narkotyków. Ale wiemy, że kokaina upośledza krążenie krwi we wszystkich rejonach i sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na występowanie zmarszczek”.

Przykład pięknej niegdyś Kate Moss może być przestroga dla kobiet, które prowadzą niehigieniczny tryb życia. Czy warto w ten sposób tracić zdrowie i urodę? Swoją drogą pozwala też docenić piękno wielu modelek, które jest wynikiem nie tylko daru niebios, ale też codziennej dyscypliny i ciężkiej pracy.

_______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Córka Jaggera kopią Brigitte Bardot?
>>> Uwierzysz, że Twiggy ma już 60 lat?
>>> Ma 7 lat i wiadomo, kim będzie, gdy dorośnie