W jakim celu? Otóż, dzięki temu w drugim tygodniu lipca w ramach akcji "Dobre życie" będzie można zobaczyć, jak wykorzystać stary biustonosz czy bokserki do uprawy warzyw i owoców.

Reklama

Wydaje się to absurdalne, ale jak wyjaśnia Georgie Webb z Towarzystwa Ogrodniczego - zużyta bielizna przyda się w charakterze wieszaków i pojemników na rośliny - zwłaszcza tam, gdzie miejsca jest naprawdę mało. "Ze względu na swój stożkowaty kształt staniki są idealnym tworzywem do uzyskania wiszących koszy. Po jednokrotnym wypełnieniu kompostem można hodować liście sałaty, zioła, poziomki, a nawet pomidorki koktajlowe. Im większy biustonosz, tym więcej da się posiać czy zasadzić. Aby zacząć uprawiać własne jedzenie, nie trzeba ani dużej przestrzeni, ani sporych nakładów pieniężnych – wystarczy trochę wyobraźni" - zachęca Webb.

Do tej nietypowej akcji przyłączyła się także sieć handlowa Marks and Spencer. Pokazy odbędą się na Hampton Court Palace Flower Show w dniach od 7 do 12 lipca br.

Akcja "Dobre życie" stanowi część zakrojonej na szerszą skalę kampanii. Przedstawiciele Królewskiego Towarzystwa pragną, by ludzie zaufali sobie i częściej uzyskiwali własny plon. Takie warzywa i owoce na pewno smakują lepiej, a przy okazji można się zrelaksować.

No cóż, truskawki z biustonosza to rzeczywiście brzmi ekscytująco. Panowie zapewne zechcą je jeść prosto z "krzaka".

Więcej ciekawostek znajdziedz w KOPALNI WIEDZY

_________________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz kobietę z najwęższą talią świata
>>> W takim stroju nie tylko słońce ci się nie oprze
>>> Zobacz, jak okalecza się kobiety