Jest inny od swoich kolegów po fachu. Uroda przedwojennego amanta predystynuje go do ról w serialach i filmach historycznych, ale nic bardziej mylnego - Antoni znakomicie daje sobie radę z bardzo współczesnymi wyzwaniami aktorskimi.

Reklama

Urodził się w Warszawie, w 1983 roku. Pochodzi z aktorskiej rodziny - jest synem operatora filmowego Tadeusza Pawlickiego i wnukiem znanej aktorki Barbary Rachwalskiej.

Jeszcze na trzecim roku studiów zagrał główną rolę w głośnym filmie "Z odzysku" Sławomira Fabickiego. Na deskach scenicznych debiutował w teatrze w Poznaniu w roli Romea (w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego). W 2006 roku zdążył zagrać w komedii romantycznej "Dlaczego nie!" i jedną z głównych ról w serialu "Królowie śródmieścia" w reż. Anny Jadowskiej i Macieja Migasa. Wreszcie wziął udział w filmie "Katyń" w reż. Andrzeja Wajdy, gdzie wcielił się w jedną z głównych ról. Ale największą popularność przyniosła mu kreacja w znakomitym serialu TVP "Czas honoru" w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Jako Janek Markiewicz, wyciągający ukochaną kobietę z getta był naprawdę poruszający!

Antoni nie gości w rubrykach towarzyskich, jego zdjęć nie widać na portalach plotkarskich, a nazwiska nie łączy się z żadnym skandalem. O jego życiu prywatnym właściwie nic nie wiadomo... jest tym bardziej intrygujący.