Po Sawyerze, granym przez Josha Hollowaya, doktor Jack jest na drugim miejscu LOST-owych przystojniaków. Jego postać jest niepokojąca, niejednoznaczna, a przez to niesamowicie wręćz intrygująca. Do czego z pewnością przyczynia się niezwykła uroda aktora, czyli Matthew Foxa.

Matt urodził się 14 lipca 1966 roku w Abington, w stanie Pensylwania. W 1989 roku otrzymał tytuł magistra ekonomii na Uniwersytecie Columbia na nowojorskim Manhattanie. Początkowo myślał o podjęciu pracy na Wall Street, zanim przyjaciółka jego matki zachęciła go do rozpoczęcia kariery modela. I dobrze się stało!

Fox debiutował na dużym ekranie w komedii fantasy Johnny Zombie (My Boyfriend's Back, 1993) z udziałem Philipa Seymoura Hoffmana. Grał w wielu produkcjach telewizyjnych, ale prawdziwą sławę przyniósł mu serial LOST, za którą to kreację został uhonorowany nagrodą Saturna i Złotą Satelitą oraz był nominowany do nagrody Złotego Globu.
Prywatnie jest niestety żonaty, z Margherita Ronchi. Mają córkę Kyle Allison (ur. 1998) i syna Byrona (ur. 2001). Cała rodzina mieszka na wyspie Oahu, tam, gdzie kręcony jest serial. Ciekawe, czy jest sąsiadem państwa Hollowayów, którzy też osiedlili się w tym boskim zakątku świata?