Pochodzi z podwarszawskiego Kłodzienka. Był najmłodszym z trzech synów kowala. Jego ścieżka do kariery prowadziła przez technikum w Grodzisku Mazowieckim. Za to, że został aktorem, możemy podziękować nauczycielce historii, która montowała grupkę przyszłych aktorów.

Zanim zaczął grać, dorabiał jako ochroniarz, kelner, a także prowadził prezentację produktów pierwszej potrzeby, jak szampon czy golarka.

W 1996 r., na rok przed uzyskaniem dyplomu na Akademii Teatralnej, zadebiutował niewielką rolą w kontrowersyjnym filmie "Szamanka" Andrzeja Żuławskiego.

Rok później na XV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi zdobył wyróżnienie za rolę Kreona w spektaklu "Antygona" na podstawie tragedii Sofoklesa. Pojawiał się w serialach: "Ekstradycja 3", "Na dobre i na złe", "Dom", "Rodzina zastępcza" i "Sfora". W adaptacji powieści Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie" w reżyserii Filipa Bajona wcielił się w postać Antoniego Lulka.

W 2001 roku na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie został nagrodzony Grand Prix im. Ludwika Sempolińskiego za wykonanie piosenki "Kiedy Łukasz się zamyśli".

Za rolę podkomisarza Sławomira "Despero" Desperskiego w kryminalnym filmie sensacyjnym Patryka Vegi "Pitbull" otrzymał nagrodę im. Zbigniewa Cybulskiego i nagrodę Jantar 2005 za najlepszą rolę męską na Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie. Jako Fabian "Fabio" Sawicki w filmie Macieja Wojtyszki "Ogród Luizy" wywalczył nagrodę na XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Ostatnio mogliśmy oglądać go w filmie "Boisko bezdomnych".

W każdej ze swoich kreacji Dorociński wykazuje się wielkim talentem, którym uwodzi wiele kobiet w Polsce. Jedyne, czego mogą żałować to fakt, że aktor nie da się uwieść. Jest bowiem przykładnym mężem i ojcem dwójki dzieci.