"Kobiety od zarania dziejów postrzegane były jako te słabsze, bardziej wrażliwe, emocjonalnie reagujące na wiele spraw. Tradycyjnie ich rola ograniczała się do rodzenia dzieci i realizowania się na łonie rodziny. I choć nadal rządzenie i zarządzanie spoczywa przeważnie na męskich barkach i często traktowane jest jako domena męskiej części społeczeństwa, to sytuacja ta się zmienia. Obecnie kobiety są aktywne zawodowo i dobrze wykształcone.

Reklama

Aby biznes mógł się dzisiaj dobrze rozwijać, powinien być wzbogacony o rozmaite wartości i różnorodny potencjał. Coraz więcej kobiet równie dobrze, jak mężczyźni spełnia się na stanowiskach kierowniczych. Wystarczy spojrzeć, ile kobiet w Polsce prowadzi własne firmy i doskonale sobie radzi. Nie chodzi mi tu o rywalizację płci, ale o szanse równego rozwoju" - mówiła w wywiadzie dla Dziennika.pl

I trzeba przyznać, że z mężczyznami idzie łeb w łeb. Jak wynika z rankingu 100 najbogatszych Polaków, opublikowanego przez tygodnik "Wprost", jej majątek wart jest 330 mln zł. Zajmuje tym samym 70. miejsce na liście, ale wśród kobiet jest trzecia.

12 września Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris będzie obchodziło 26. rocznicę powstania. Jego założycielka i właścicielka sama nie może uwierzyć, że z jej małego marzenia o własnej firmie wyrosło tak wielkie przedsiębiorstwo.

I jak mówiła w wywiadzie dla nas: "Nie osiągnęłaby tego, gdyby nie rok '89. To dzięki zmianom ustrojowym i przemianom gospodarczym pojawiło się więcej miejsca na przedsiębiorczość. Aktywne i dążące do celu kobiety mogły śmiało rozpocząć realizację swoich marzeń".

Jej marzenie się spełniło w stu procentach.

Przeczytaj cały wywiad z Ireną Eris