Tysiące polskich dzieci nie może skupić się na lekcji z powodu głodu, odrobić lekcji z powodu braku książek, odnieść pierwszych sukcesów na boisku, bo nie mają sportowego obuwia. To z myślą o nich powstał program, który ma wyrównywać szanse edukacyjne najuboższych uczniów.

REALNA POMOC DLA DZIECI

Z programu "Skrzydła" w tym roku szkolnym skorzysta ponad 2300 dzieci. Otrzymają one dopłaty do obiadów, wyjazdów na ferie i nauki języków obcych, dostaną również podręczniki czy pomoce szkolne.

Jak mówi dyrektor Caritas Polska, ksiądz Marian Subocz, takie działania mogą zmienić los młodego człowieka. Dziecko ma szansę dzięki niemu zdobyć wykształcenie, a w przyszłości - lepszą pracę.

Akcja jest możliwa dzięki dobroci około 1300 osób, które zadeklarowały stałe wpłaty po około 130 –140 złotych miesięcznie. Gdyby takich osób było więcej, więcej dzieci otrzymałoby tak potrzebną pomoc.

Jak przypomina ksiądz Subocz, w Polsce jest około 650 tysięcy dzieci poniżej 15. roku życia, które potrzebują pomocy materialnej, aby móc ukończyć szkołę.

Organizatorzy akcji przytaczają słowa Jana Pawła II: "Potrzeba >>wyobraźni miłosierdzia<<, aby przyjść z pomocą dziecku zaniedbanemu duchowo i materialnie".

Więcej informacji na temat programu znajdziesz na stronie internetowej Caritas Polska.

_________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Od 60 lat codziennie rano daje żonie różę
>>> Cała prawda o polskich nianiach
>>> "Wygrana na loterii zrujnowała mi życie"