W krajach takich jak Afryka szacuje się, że ponad 10 procent populacji żyje z HIV. Jedna na trzy ciężarne kobiety nosi w sobie ten wirus.

Reklama

ANNIE LENNOX OSKARŻA

Piosenkarka określa AIDS chorobę jako "ogromną pandemię, na którą, by być uczciwym, rządy nie odpowiedziały w wystarczającym stopniu".

Lennox uderzyła też w kościół katolicki. "Kościoły mogą nieść wiele dobrego i wiem, że to robią, ale mogą też wyrządzić dramatyczną krzywdę. Bo kiedy papież jedzie do kraju w Afryce i mówi jego mieszkańcom, że nie powinni używać prezerwatyw, kiedy wie, że HIV jest chorobą przenoszoną drogą płciową, myślę sobie, że to nie ma żadnego sensu" - powiedziała gwiazda zebranym.

Lennox, która była jednym z gości szkockiego parlamentu w ramach Scottish Parliament's Festival of Politics, podczas tej wizyty ubrana była w T-shirt głoszący solidarność z osobami HIV-pozytywnymi.

Podczas wystąpienia wokalistka wspominała, że do udziału w kampanii przeciw tej śmiertelnej chorobie zainspirował ją legendarny były prezydent RPA Nelson Mandela.

Lennox należy do tych gwiazd, które mają świadomość, że poza ich różowym światem istnieje jeszcze inny - gorszy. "Jestem komfortowo zamożna, biała, wykształcona - jestem jedną z grona szczęściarzy. Mam dobrą opiekę medyczną, podobnie jak moje dzieci. Chcę tego dla wszystkich, chcę, by ludzie mieli zagwarantowany dostęp do najbardziej fundamentalnych rzeczy" - deklaruje gwiazda.

Reklama

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Wakacje śladem fantazji erotycznych
>>> Tacy mężczyźni podobają się kobietom
>>> Oto największe kobiece kompleksy