Greenpeace opublikował raport ekologów o deforestacji lasów. Wycinanie tropikalnych dżungli pod tereny rolne i hodowlane na potrzeby przemysłu modowego produkuje szacunkowo 17 procent światowej emisji dwutlenku węgla do atmosfery – to więcej niż jest produkowane przez wszystkie rodzaje światowego transportu.

MASZ BUTY TYCH MAREK?

Zaprzestanie stosowania w produkcji butów skóry ze zwierząt pochodzących z terenów objętych wycinką drzew zdecydowanie zmniejszyłoby negatywny wpływ mody na środowisko i uchroniłoby tropikalne lasy przed grożącą im zagładą.

Marki takie jak Nike, Adidas, Timbaland, Clarks, które miały w pierwszej kolejności wgląd w raport już zadeklarowały, że przyłączą się do Greenpeace w ich działaniach i znajdą inne sposoby na pozyskanie skóry na swoje obuwie.

James Turner z Greenpeace oświadczył, że "to wielki postęp w tak krótkim czasie". Jeśli tak wielki marki wykonały pierwsze tak znaczący gest, być może za ich przykładem pójdą kolejni producenci.

Następnym krokiem w celu ocalenia pogarszającego się stanu naszej planety, jest przekonanie do tego samego czynu światowych sieci supermarketów, by poszły ślady swoich kolegów z branży odzieżowej.

__________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Wydłużanie nóg, czyli łamiemy dla urody
>>> Ten chirurg to zagrożenie dla kobiet
>>> Zobacz, jak oszpeciły ich operacje plastyczne