"The September Issue" to film opowiadający o przygotowaniu wrześniowego numeru "Vogue’a" z 2007 roku. Ten konkretny numer sprzedał się w rekordowej liczbie egzemplarzy, bo aż w 13 milionach egzemplarzy – nigdy potem nie było już tak dobrze, a od pewnego czasu sprzedaż amerykańskiej edycji pisma stale spada.

Historyczny już numer liczył sobie 840 stron i ważył prawie dwa kilogramy - jak prawdziwa Biblia, a nic dziwnego, bo w końcu dla fanek tego pisma moda jest jak religia.

ŻYWA LEGENDA

Reżyserem filmu jest Robert J. Cutler, który początkowo planował nazwać go "Untitled Anna Wintour Documentary", ponieważ film miał odsłaniać prawdziwą twarz naczelnej amerykańskiego "Vogue'a", jednak sama Wintour uznała to za banalne i przekonała go, że warto raczej udokumentować pracę nad tym wyjątkowym numerem legendarnego pisma – na którego okładce znalazła się Sienna Miller, wyraźnie lubiana przez redaktorkę.

Przygotowanie wrześniowego numeru trwało ponad pół roku, i w tym czasie reżyser stale filmował pracę zespołu redakcyjnego, nawet podczas rozmów z reklamodawcami. Ci, którzy widzieli już film na premierze w Sundance, mówią, że choć Anna nie ingerowała zbytnio w poprawę swojego chłodnego wizerunku, jej postać nie jest tak demoniczna, jak można by się spodziewać.

Film ma wejść do kin jesienią, ale na jeden zaledwie weekend. Wcześniej, bo już 14 sierpnia trafi za granicą na półki z filmami dvd. Jednak Anna Wintour zanim pokaże film zwykłym śmiertelnikom, zamierza przygotować specjalny pokaz i zaprosić na niego same VIP-y.
Wstępnie podano, że ekskluzywny pokaz odbędzie się 19 sierpnia, a po nim goście wezmą udział w bankiecie sponsorowanym przez firmę Maybelline. Już teraz wszyscy zastanawiają się, czy na spotkaniu pojawi się Karl Lagerfeld, bohater innego niedawnego filmu zza kulis świata mody. Kogo jeszcze zaprosi Anna Wintour, która osobiście dogląda listy gości? Ten, kogo wybierze, może być pewny swego towarzyskiego sukcesu w nadchodzącym sezonie zimowym.

I w końcu, co i od jakiego projektanta włoży na siebie słynna naczelna?

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Sex on the beach" na twoim palcu
>>> Kup to ukochanej - jeśli cię stać...
>>> Jola Rutowicz ma swoją kolekcję biżuterii!