Kilka dni temu japońskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki swych najnowszych badań. Jak wynika z nich - to właśnie Japonki są najbardziej długowiecznymi kobietami świata: żyją przeciętnie 86 lat.
To już 24 zwycięstwo Japonek z rzędu. Męska część tego kraju uplasowala się dopiero na miejscu czwartym, ze średnim żywotem: 79,9 lat. Najbardziej długowieczni jeśli chodzi o mężczyzn są Islandczycy: mają statystyczną perspektywę przeżycia 84,3 lat. Na drugim miejscu ex aequo są mężczyźni w Hongkongu i w Szwajcarii - 85,5 lat, podczas gdy Francuzi żyją 84,3 lat i są na trzecim miejscu.

Najkrócej żyje się w Afryce i w Afganistanie. Mężczyzna w Sierra Leone ma statystyczną perspektywę przeżycia 39 lat. W Afganistanie mężczyźni umierają w 41. roku życia, a kobiety w 42. roku - wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Japońskie Ministerstwo Zdrowia przypisuje długowieczność mieszkańców kraju głównie poprawie opieki zdrowotnej. Pozwoliła ona zmniejszyć liczbę zgonów z powodu raka, chorób serca i wylewów, uważanych za najczęstsze przyczyny śmierci w Japonii.

____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Polki są gorące i sprośne
>>> Zobacz kobietę z najwęższą talią świata
>>> Najseksowniejsze babki po czterdziestce