Sposób, w jaki otwierasz wyciągi z konta i kupujesz, ujawnia, według ekonomistów, twój typ osobowości finansowej. Założymy się, że do tej pory o tym nie wiedziałaś, ale niestety - taka jest naga prawda o każdym z nas, bez względu na płeć:

Reklama

LUZAK

Nie sprawdzasz stanu konta aż do momentu, kiedy na horyzoncie pojawiają się kłopoty? Ani chybi jesteś luzakiem. Jest to najpopularniejszy typ osobowości finansowej – należy do niego aż 59,3 proc. klientów banków.

UCHYLACZ

Załatwianie spraw finansowych i związanych z tym formalności napawa cię głęboką odrazą? Notorycznie „uchylasz się” od otwierania korespondencji, łudząc się, nie masz długów? Jesteś uchylaczem. Podobnie jak 24,6 proc. społeczeństwa.

CIUŁACZ

Każda okazja jest dla ciebie szansą na dodanie ziarnka do ziarnka i szansą na uniknięcie strat? W związku z tym chcesz być na bieżąco i rzucasz się do otwierania korespondencji, jak tylko ta pojawi się w skrzynce? Niezły z ciebie ciułacz. Tych skrupulatnych typów jest mniej, niż dwóch poprzednich – 13,7 procent.

POTWIERDZACZ

Najlepszym lekarstwem na smutki jest dla ciebie nowy ciuch z drogiego butiku? Masz tak zwany gest, ale głównie na pokaz? Jeśli cechuje cię takie okazyjne szastanie pieniędzmi, należysz do grupy potwierdzaczy. Niewielkiej – stanowi ona 2 proc. społeczeństwa.

SZASTACZ

I oto ostatnia grupa. Elitarna – bo rzadka. Należy do niej zaledwie 0,4 proc. ludzi. Czemu tak mało? Bo to osoby, które kupują impulsywnie, dopóki nie zbankrutują. A bankrut przecież nie kupi już nic.

____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Dlaczego oni kochają złe kobiety?
>>> 4 filary szczęśliwego małżeństwa
>>> Jak zdeptać kobietę?