Mateusz Damięcki urodził się 19 maja 1981 w Warszawie. Wielu z nas może go pamiętać jako Krzysia z "Kubusia Puchatka" albo Jima z serialu "Wow". Nic dziwnego, że od najmłodszych lat grał, skoro pochodzi z aktorskiego rodu. Jest synem Joanny Damięckiej i aktora Macieja Damięckiego oraz bratem Matyldy Damięckiej - również aktorki.

Reklama

Mateusz skończył renomowane VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie, a potem, w 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W tym samym roku rozpoczął pracę w zespole Teatru Współczesnego. A Polska pokochała go dzięki dwóm rolom filmowym: Cezarego Baryki w "Przedwiośniu" i Wojtka w "Kochaj i tańcz". W telewizji swój urok ukazał w pełni w serialu "Teraz albo nigdy" jako Andrzej Bosz.

Patrząc na tego wysokiego (181 cm wzrostu), przystojnego młodego człowieka nie dziwimy się, że w 2008 roku czytelnicy jednego z miesięczników uznali go na Najpiękniejszego Polaka. Na imprezie pojawił się z eteryczną blondynką u boku, pograżając tym samym w rozpaczy rzesze zakochanych w nim fanek. O ukochanej aktora nic praktycznie nie wiadomo. Podobno zajmuje się kinem offowym, ma na imię Joanna i jest wpatrzona w Mateusza jak w obrazek. Ciekawe, czy zdjęcia ze ślubu tej pięknej pary przedostaną się do mediów?