"WenDo jest metodą przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uczy, jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole - przestać czuć się bezradną i bezbronną. Uczy także, jak reagować na przemoc. Wzmacnia poczucie pewności siebie i poczucie własnej wartości. Pomaga rozwiązywać konflikty, przełamać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd" - czytamy na stronie Fundacji Feminoteka.

Reklama

Zgłębianie WenDo to poznawanie podstawowych technik samobrony połączone z psychodramą i pracą z ciałem i głosem. Specjalne ćwiczenia i scenki przygotowują adeptki do odpowiednich zachowań w sytuacji zagrożenia. WenDo uczy też rozpoznać groźne sytuacje, reagować na nie i ich unikać. Nieodłącznym elementem tej sztuki jestrozwijanie w sobie poczucia siły i pewności siebie, która bywa kto wie, czy nie najlepszą obroną przed agresją ze strony innych.

Fundacja Feminoteka zaprasza chętne do nauki panie do Warszawy na warsztaty tej sztuki. Tym razem do uczestnictwa zaproszone są dziewczęta w wieku 13 - 16 lat. Nie muszą być wysportowane i silne. Bo, jak przypominają organizatorki, bez względu na siłę fizyczną, każda dziewczyna jest się w stanie obronić.

Czterodniowe warsztaty będą odbywać się w weekendy maja, czerwca i lipca w trzech grupach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.feminoteka.pl pod hasłem: Warszawa: WenDo dla gimnazjalistek.