Ludzie pracujący przy sesjach zdjęciowych znają małe sztuczki, dzięki którym obiektyw cię polubi. Podstawową jednak sprawą jest to, czy znasz swoje ciało - to znaczy, czy wiesz, jak dokładnie wyglądasz. Zazwyczaj tylko tak ci się zdaje, a rzeczywistości daleko do twoich wyobrażeń. Jedyną metodą na zapoznanie się ze swoją mimiką i ciałem jest próbowanie wszystkiego po kolei przed lustrem. Początkowo będziesz czuła się pewnie głupio, ale docenisz tę prostą drogę do dumy podczas oglądania swoich zdjęć.

POSTAWA TO PODSTAWA

Na zdjęciu chcesz wyglądać szczupło i strzeliście. Dlatego, nawet jeśli na co dzień tego unikasz, zdecyduj się na szpilki. W butach na wysokich obcasach sylwetka zmienia proporcje: miednica przesuwa się w tył, biust wędruje w przód, tułów się wydłuża, zatem wydajesz się wyższa. Oczywiście, nogi są wydłużone, dzięki czemu twoja posta zyskuje na smukłości. Załóż wysokie buty nawet wówczas, gdy na zdjęciu nie będzie widać twoich stóp. Chodzi przecież o całość,a nie detale.

SZATA ZDOBI CZŁOWIEKA. ALBO SZPECI

Pamiętaj o tym, że aparat inaczej "widzi" niektóre kolory, płaszczyzny, kształty. Obraz będzie dwuwymiarowy, dlatego doda ci optycznie kilogramów. Zrezygnuj zatem z ubrań czarnych i białych czy w jednolitych kolorach - na fotografii będą przypominać bezkształtne plamy. Aparat nie lubi także golfów, które skracają szyję. Odpadają również wszelkie za małe fatałaszki. Czujny obiektyw bez litości pokaże wszystkie fałdki.

Ubierając się do zdjęcia, kieruj się przede wszystkim wygodą. Jeśli nie będziesz czuła się w ubraniu komfortowo, na zdjęciu na pewno będzie to widać.

RETUSZ W REALU

Czyli makijaż. Jest niezbędny, a jego podstawą są podkład i puder. Twarz nie może się świecić. Resztę makijażu dobierz wedle uznania. Jedno, o czym musisz pamiętać, to fakt, że brokaty bardzo odbijają światło. Wyobrażasz sobie te świecące plamy po rozbłysku flesza? Dlatego staraj się ograniczyć użycie bardzo połyskujących kosmetyków do niezbędnego minimum.

Pamiętaj także o zasadzie równowagi: jeśli postawiłaś akcent na oczy, zrezygnuj z mocnego makijażu ust, i na odwrót.

BABY, HAVE FUN!

Profesjonaliści zgodnie przyznają, że udane zdjęcia powstają w przyjaznej atmosferze. Możesz wówczas całkowicie się wyluzować, pójść na żywioł, zaszaleć - potańczyć, poskakać. Fotki będą dynamiczne, wesołe, pełne emocji. Jeżeli zatem będziesz czuła się w towarzystwie fotografa swobodnie, na pewno spodoba ci się to, co zobaczysz na fotografiach.

Jeśli zaś osoba robiącego zdjęcia cię krępuje - prawdopodobnie będzie to widoczne. Dlatego osobom, które na przykład chcą mieć ślubną pamiątkę doradzamy, żeby z wyborem odpowiedniego specjalisty nie czekały do ostatniej chwili. Warto odwiedzić kilka różnych miejsc i wybrać to, w którym atmosfera jest najlepsza.