Długie, grube brązowe włosy, ten sam zarys brwi i układ ust, do tego lekko ospałe powieki. Podobieństwo prawie 13-letniej Lourdes do zdjęć matki sprzed 30 lat jest uderzające.

Wtedy 21-letnia Madonna pozowała nago za 30 dolarów, dziś te zdjęcia są warte grube pieniądze. Fotograf, który je wykonał, Martin Schroeiber, pokaże je na wystawie w przyszłym miesiącu w Impure Arts Galery, w Brighton.

OPŁACAŁO SIĘ KILKA LAT POCZEKAĆ

Schroeiber zbił na nich niezłą kasę, gdy Madonna była już znana. W 1985 ukazały się one na okładce "Time’a" a potem sprzedał je "Playboyowi". "Po takim sukcesie i pieniądzach, które napłynęły, byłem zabezpieczony na kolejne 3 lata" - mówi.

Tymczasem młodziutka Lourdes uczy się w szkole aktorskiej, do której uczęszczali wcześniej Macaulay Culkin, Scarlett Johansson i Sarah Jessica Parker. Marzy jej się zostanie aktorką, ale matka póki co nie chce, żeby dziewczynka angażowała się w show-biznes w tak młodym wieku. Dlatego Lourdes była zmuszona odrzucić propozycję zagrania w filmie "Sekretne życie pszczół".

Córka Madonny musi się na razie zadowolić byciem młodocianą ikoną mody, jak już teraz się o niej mówi – z tak bogatą szafą po matce i zasobnym kontem nie jest to chyba nic dziwnego.

Zobacz, jak bardzo są podobne tutaj