Jonathan naprawdę nazywa się Jonathan Michael Francis O'Keeffe. Na świat przybył 27 lipca 1977 (same siódemki!). Używa panieńskiego nazwiska swojej matki. Urodził się z poważną wadą serca. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie. Większą część niemowlęctwa spędził w szpitalu.

W wieku 16 lat porzucił szkołę. Nieraz potem opowiadał, że aktorstwo wybrał nie z powodu pasji, ale by uniknąć życia na ulicy i więzienia. Niemniej na pierwszy casting poszedł z zaproszeniem od łowców talentów.

Pierwszą poważną rolę zagrał już w 1994 w filmie "Man of no importance". Potem pojawił się w obrazie "Michale Collins" jako zabójca tytułowego bohatera. Zagrał także w "Tytusie Andronikusie", "Aleksandrze, "Vanity Fair", Mission: Impossible III". Jonathan ma świetny głos, co miał szansę udowodnić w "Velvet Goldmine", widowisku inspirowanym twórczością Davida Bowie'ego. W przyszłym roku zobaczymy go w dwóch produkcjach : "Maria, matka Chrystusa" oraz "Mandrake" (polski tytuł: "Wszystko gra").

Ma na koncie liczne występy w serialach telewizyjnych - zagrał między innymi Elvisa Presleya w "Elvis". Za rolę w "Dynastii Tudorów" otrzymał Złoty Glob dla Najlepszego Aktora Telewizyjnego.

W 2005 pojawił się w głównej roli męskiej w filmie "Wszystko gra" Woody'ego Allena. Za kreację nagrodzono go na festiwalu w Cannes.

Jednak uroda Jonathana uwiodła nie tylko film, ale i świat mody. W 2006 i 2007 był twarzą kampanii domu mody Versace. Od 2005 zachęca do zakupu perfum Hugo Bossa.

Prywatnie Jonathan jest nadal singlem. Próbował wiązać się z różnymi kobietami, jednak żadna z relacji nie przetrwała próby czasu. Nie bez znaczenia jest także fakt, że Rhys-Meyers zmaga się z nałogiem alkoholowym. W trzecim odwyku - który zakończył się 15 marca tego roku - aktor pokłada ogromne nadzieje. My razem z nim.

Posłuchaj, jak śpiewa Jonathan Rhys-Meyers

p

Obejrzyj zdjęcia Hugh Jackama i weź udział w sondzie

>>> Hugh Jackman mroczny przedmiot pożądania