Inne
Reklama

We wrześniu 2007 roku, przed Mediolańskim Tygodniem Mody, na reklamach w całych Włoszech pojawiły się fotografie potwornie niedożywionej dziewczyny. Autorem tej społecznej reklamy, przestrzegającej przed powszechnie lansowanym przez media i świat mody stylem super szczupłej dziewczyny, był Olivero Toscani, znany z kontrowersyjnych kampanii reklamowych dla Benettona.

KIM JEST TA DZIEWCZYNA?

Zdjęcia dziewczyny natychmiast trafiły na usta całego świata. Znowu mówiło się o anoreksji, o śmierci głodowej modelek, o niskiej samoocenie dziewcząt, które nie akceptują swojego wyglądu, choć noszą przykładowo rozmiar 38.

Twarz zdjęciom dała 16-letnia Isabelle Caro, która niedługo przyjedzie do Polski i opowie w studiu telewizyjnym o swojej chorobie. Odchudzała się od 13 roku życia, żeby sprostać wymaganiom swojej chorej na depresję matki.

"Pozostawałam w ukryciu zdecydowanie zbyt długo - wyznała Isabelle - Teraz chcę się bez strachu pokazać, choć wiem, że moje ciało jest ohydne. To cierpienie, którego doświadczyłam, może mieć sens tylko wtedy, jeżeli pomoże komuś, kto wpadł w tę pułapkę, z której ja wciąż próbuję się wydostać" – tłumaczy swój udział w kampanii.


Moment krytyczny pojawił się, kiedy dziewczyna z głodu zapadła w 3-dniową śpiączkę. Ważyła wtedy 25 kilogramów przy wzroście 165 cm. Od tego czasu minęły dwa lata, a ona wciąż walczy z chorobą. Historię swojego życia i codzienną walkę z anoreksją opisała w książce pt. "O dziewczynce, która nie chce urosnąć".

Ewa Drzyzga porozmawia z nią o tym, jak przebiegała jej choroba, jak z nią walczyła i jak wygląda teraz jej życie. Isabelle opowie jej o swoich największych marzeniach i małych radościach.

W programie znajdą się też porady dla rodziców jak rozpoznać chorobę u dzieci i jakie kroki wtedy podjąć. Program będzie emitowany 21 kwietniA o 15.45 w stacji TVN