Hugh pochodzi z rozbitej rodziny. Po rozwodzie zajmował się nim tata. Rodziciel zadbał o edukację swojego dziecka - Jackaman ukończył elitarną szkołę dla chłopców Knox Grammar School. Dodatkowo uczył się gry na pianinie.

Po szkole średniej poszedł na studia - wybrał dziennikarstwo na University of Technology. Nie dotarł jednak do magistra - zakończył edukację w tej dziedzinie na poziomie licencjatu i rozpoczął kurs aktorski w Sydney. I jak się okazuje, to była słuszna decyzja.

>>> Jackman adoptował dwoje dzieci

SERIAL NIE BYŁ MU W SMAK

Jeszcze jako student otrzymał propozycję rocznego kontraktu w serialu "Sąsiedzi", w którym karierę rozpoczynała m.in. Kylie Minogue. Jackman jednak odmówił. Uznał, że lepiej wyjdzie na doskonaleniu kunsztu aktorskiego, tym razem na studiach dramatycznych w Western Australia Academy of Performing Arts w Perth.
Uzyskawszy dyplom, zaczął grać w sztuce opartej na baśni "Piękna i Bestia"; rolę przyjęto bardzo dobrze. Potem posypały się propozycje ról i rólek w serialach oraz musicalach. Na planie jednego z nich poznał swoją obecną żonę Deborrah-Lee Furness.

Bramy fabryki snów otworzyła przed nim rola Woolverina (2000 rok). Zyskał sławę na całym globie. Został także okrzyknięty najseksowniejszym facetem na świecie.

>>> Hugh Jackman pręży muskuły

POMEDYTOWAŁYBYŚMY Z NIM...

Pojawił się w takich produkcjach jak: "Kate i Leopold", "Kod dostępu", "Serce nie sługa". Miał zagrać w "Chicago", jednak w ostatniej chwili zrezygnował na rzecz bardziej prestiżowego widowiska "Carousel" w Cornegie Hall.
Hobby Hugh to golf i windsurfing. Potwierdzeniem jego talentu wokalnego jest fakt, iż został wytypowany do odśpiewania narodowego hymnu Australii podczas jednej z poważnych narodowych imprez. Jego ulubioną potrawą jest sushi. Gdy potrzebuje oddechu, z zapamiętaniem oddaje się medytacji.