Gwiazdy walczą za pomocą swojego wizerunku o prawa zwierząt, ratowanie planety czy równe prawa dla wszystkich ludzi. Takie kampanie zwykle przynoszą wiele dobrego społeczeństwu i... samym celebrytom.

Czasem jednak jakaś gwiazda wybija się swoim występem ponad przeciętność. Keira Knightley, jak widać, nie stosuje półśrodków. Oczywiście, że można w nieskończoność mówić, ile kobiet jest codziennie bitych za zamkniętymi drzwiami, pokazywać statystyki, cytować wypowiedzi ekspertów. Jednak nic nie działa na wyobraźnię tak, jak przekonanie się na własne oczy, jak wygląda taka z góry skazana na przegraną walka.

ZGODZIŁA SIĘ NA SZOKUJĄCY SCENARIUSZ

Keira na prośbę organizacji walczącej z przemocą domową wobec kobiet, Women’s Aid, zgodziła się na występ łamiący wizerunek gwiazd w reklamie. "Przemoc domowa zabija dwie kobiety na tydzień, ale rzadko kiedy o tym słyszymy" – powiedziała aktorka.

Na potrzeby kampanii zagrała młodą aktorkę bitą przez swojego chłopaka. Na poruszającym klipie widać jak znana z "Piratów z Karaibów" gwiazda jest bita po twarzy, kopana w brzuch i ciągnięta za włosy.

Jeśli ten wstrząsający obraz nie pomoże maltretowanym kobietom i ich otoczeniu, które często "nie widzi problemu", to co jeszcze może ludzi wzruszyć?

Obejrzyj kontrowersyjną reklamę tutaj