Niegrzeczne zachowanie się przy stole, topienie jedzenia w morzu przypraw i upijanie się. Tych rzeczy należy kategorycznie się wystrzegać na pierwszej randce. W tej wyliczance nie zabrakło też oblizywania talerza, noża, bekania czy dłubania w zębach.

Reklama

W głosowaniu wzięło udział ok. 3000 osób. Jak mówi przedstawiciel portalu onepoll.com, są pewne podstawowe zasady etykiety, które każdy powinien znać i stosować. „Większość respondentów wybierała właśnie najprostsze rzeczy jako te, które mogą zepsuć atmosferę podczas romantycznej kolacji. Bekanie, czkanie czy puszczanie bąków absolutnie powinny być wyrzucone z randkowego menu”.

A oto wyniki badań. 63 procent osób stwierdziło, że wzywanie kelnera „w nieprzystojny sposób” jest najgorszą rzeczą, jakiej można się dopuścić podczas pierwszej randki. Niemal połowa stwierdziła, że niedopuszczalne jest dłubanie w zębach przedmiotami innymi niż wykałaczki. Natomiast 46 procent osób stwierdziło, że barbarzyństwem jest oblizywanie noża. Tylko 38 procent osób uznało, że zupę powinno się jeść tak, aby nie siorbać.

W sondzie można było wybrać kilka odpowiedzi.

>>> A, jakie korzyści niosą dobre maniery