Aktorka Teatru Narodowego znana i lubiana dzięki roli z serialu "Rodzina zastępcza" może liczyć na wsparcie ze strony artystów. Kownacka od dawna zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. W sukurs przyszli jej muzycy, aktorzy i wiele innych osób zaangażowanych w zorganizowanie całego przedsięwzięcia.

Reklama

Charytatywny koncert został zorganizowany przez artystów i Teatr Narodowy, z którym aktorka była zwiazana przez wiele lat. Dochód zostanie przeznaczony na pokrycie części kosztów leczenia i rehabilitacji aktorki. Nie zmarnuje się żaden grosz - z honorarium zrezygnowali nie tylko artyści i muzycy, ale również obsługa koncertu. Nawet ZAiKS odstąpił od pobrania opłaty. Brawo!

Na deskach Teatru Narodowego pojawiła się elita polskich artystów. Wykonawców, widzów i samą Kownacką ze łzami w oczach witał dyrektor teatru: "Chciałbym zapewnić państwa oraz ciebie Gabrysiu, że nie tylko ta widownia oraz scena, ale wręcz cały budynek Teatru Narodowego, jak i my jesteśmy z tobą" - mówił Jan Englert.

Koncert rozpoczął Michał Bajor. Później na scenie zaprezentowały się Anna Maria Jopek oraz Maryla Rodowicz. Oprócz muzyków wsparli artystkę również Dorota Landowska, Beata Ścibakówna, Ewa Telega, Joanna Trzepiecińska, Ewa Wiśniewska, Piotr Fronczewski oraz Artur Żmijewski. Wielu aktorów, muzyków, reżyserów oraz sponsorów dołożyło coś od siebie i przekazało do sprzedania przedmioty, które można było kupić podczas imprezy.

"To wspaniałe, że artyści jednoczą się, by pomagać swym bliskim. Świadomość, że są ludzie, którzy będą z tobą w trudnych chwilach, jest jedną z najważniejszych w życiu" - komentowała Małgorzata Kożuchowska.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>> Miała w oczach śmierć, a dostała nowe życie
>>> Wzruszający gest Michaela Jacksona
>>> Czy będzie miała pogrzeb jak Księżna Diana
>>> Lekarze nie potrafią pomóc Darii Widawskiej