Szkoły jogi oferują lekcje o określonych godzinach w określone dni. Dla tych, którzy nie są w stanie wygospodarować kilkudziesięciu minut o określonych porach, dobrym rozwiązaniem będzie Yoga Today. Jest to portal internetowy, w ramach którego prowadzone są wirtualne lekcje jogi. Pamiętasz szał na kasety VHS z ćwiczeniami aerobowymi wykonywanymi przez na przykład Cindy Crawford albo Jane Fondę? Technika poszła do przodu i dziś wszystko znajdziesz w Internecie.

Reklama

p

W portalu każdego ranka pojawia się nowa lekcja, która jest dostępna przez jakiś czas, a potem wpada do archiwum. Stamtąd oczywiście można ją wydobyć jednym kliknięciem.

Nie ma żadnych wytycznych co do wyboru kolejności dostępnych lekcji. Każdą z nich opisano pokrótce, zatem tej podstawie można wybrać coś dla siebie. Zajęcia prowadzą jogini światowej klasy, a samo nagranie zawsze odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody. Lekcje trwają około godziny.

Aby ćwiczyć w domu, nie trzeba mieć żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczy trochę miejsca na twardym i płaskim podłożu, mały kocyk czy karimata i trochę chęci. Przyda się także podstawowa znajomość angielskiego – ale obejdzie się bez niej, bo prowadzący zawsze pokazują, co należy zrobić.

Warunkiem “uczestnictwa” w zajęciach jest zarejestrowanie się na stronie www.yogatoday.com

Jest jedna rzecz, którą warto zapamiętać: joga wciąga. Na początek lepiej nie ćwiczyć codziennie.