Podczas obchodu szpitala w rozdartym wojną Sierra Leone aktorka spotkała kobietę, która straciła pokarm, i jej maleńkiego synka. Gwiazda, mama rocznej Valentiny, bez wahania wzięła na ręce głodnego chłopca i podała mu pierś.

Reklama

- Dziecko jest całkiem zdrowe, ale głodne, jego matka nie może go nakarmić. A ja wciąż mam dużo pokarmu, choć odstawiłam już moją córkę. Więc po prostu nakarmiłam tego chłopca.

Zapytana, czy oddawanie swojego mleka obcemu dziecku nie jest zdradą wobec jej córki Valentiny, aktorka odpowiedziała:

- Sądzę, że moja córeczka jest dumna, że może podzielić się swoim jedzeniem. Wychowam ją tak, by była hojna i troszczyła się o innych.

Lekarze zalecają, by matki w krajach rozwijających się karmiły swoje dzieci piersią do 2. roku życia. Jakość dostępnego tam pożywienia nie może konkurować z tym, co zawiera mleko kobiece.

Gwiazda "Desperado", odkąd została Ambasadorem Dobrej Woli ONZ, wiele podróżuje do krajów rozwijających się. Jej głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie niesie tężec. W Sierra Leone 20 procent dzieci nie dożywa swoich piątych urodzin. Co piąte umiera właśnie na tężec. Choroba zbierałaby mniejsze żniwo, gdyby wszystkie maluchy były poddawane rutynowym szczepieniom.

p