Pomysł na książkę autorstwa Michelle Obamy pojawił się już w marcu ubiegłego roku, kiedy jej mąż otrzymał nominację Partii Demokratycznej na kandydata na prezydenta USA.

Reklama

Zainteresowanie wydawców nie powinno dziwić. Biografia Pierwszej Damy autorstwa Lizy Mundy sprzedaje się doskonale - znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times'a. Książkę przetłumaczono na 15 języków! Ukazała się również po polsku.

Jednak książka pióra dziennikarki "The Washington Post", Lizy Munder nie jest jedyną, jaka pojawiła się na rynku. W amerykańskich księgarniach można znaleźć również: "Michelle Obama: amerykańska historia" Davidle "Obama: Pierwsza Dama Nadziei" autorsta Elisabeth Elisabeth Lightfoot, oraz "Profil polityczny: Michelle Obama" Jegga C. Younga. Ukazał się również zbiór listów pt. "Powiedz Michelle: afroamerykańskie kobiety piszą do nowej Pierwszej Damy". Dwie kolejne książki o Michelle są właśnie przygotowywane. Z myślą o najmłodszych amerykańskich obywatelach powstała kolorowanka Michelle Obamy.

Ludzie z branży wydawniczej są jednak zgodni: nic nie zastąpi książki autorstwa osoby budzącej tak duże zainteresowanie.

Jak podaje "Time", książka autorstwa Pierwszej Damy prawdopodobnie powstanie. I pomimo że w większości państw świata prezydencka para jest nieustannie obecna we wszystkich mediach na pewno i książka świetnie się sprzeda!