Renee Zellweger została doceniona zarówno za jej bardzo dobre role dramatyczne w takich filmach jak "Wzgórze nadziei", "Człowiek ringu", czy "Biały Oleander", jak i za wielki talent komediowy, który pokazała w filmach o Bridget Jones. Nagrodę peyznało stowarzyszenie aktrów teatru Universytetu Harvarda, tzw. "The Pudding".

Reklama

"The Hasty Pudding Theatrical Club", bo tak brzmi pełna nazwa organizacji, to najstarsze tego typu stowarzyszenie w Stanach Zjednoczonych. Od początku istnienia teatru, czyli 1795 roku, występują w nim wyłącznie mężczyźni. Tak też jest do dziś.

Od 1951 roku "The Pudding" przyznaje nagrodę Kobiety Roku, Mężczyzna Roku zaczął być honorowany od 1967 (tym razem wyróżnienie przypadło Jamesowi Franco, znanemu z takich filmów jak "Spider-man", czy "Obywatel Milk").

Zwyciężczynię czekała dość nietypowa nagroda. Została liderką parady ulicznej, która przemierzyła centrum miasta Cambridge.

Trzeba przyznać, że Renee Zellweger znalazła się w wyjątkowo doborowym towarzystwie. Dotychczas nagrodę Kobiety Roku otrzymały m.in. Faye Dunaway, Cher, Meryl Streep, Jodie Foster i Charlize Theron.