Natalia Vodianova (rocznik 1982) jako nastolatka podbiła świat mody. Miała ciężkie, biedne dzieciństwo i już w wieku 11 lat musiała zacząć na siebie zarabiać. Od 15. roku życia pracuje jako modelka. Po spotkaniu paryskiego agenta modelek nauczyła się angielskiego w 3 miesiące i w wieku 17 lat wyjechała w świat. Wielka determinacja doprowadziła ją do drzwi domu mody Gucci, gdzie szybko została twarzą nowych perfum.

Reklama

W związku z tym, że z łatwością zdobywała nowe kontrakty reklamowe i propozycje od największych w branży, zaczęto z podziwem przezywać ją "Supernovą".

Natalia ma głowę na karku i smykałkę do interesów. Twardo stąpa po ziemi i ma jasno ustalone priorytety. Od ośmiu lat tworzy rodzinę z brytyjskim arystokratą Justinem Portmanem. Mają razem już trójkę dzieci, dwóch chłopców i dziewczynkę. Natalia bez wahania rzuciłaby pracę, aby zająć się dziećmi, gdyby nie miała oparcia w mężu.

Modelka znana jest ze swojej filantropii, za co została nawet uhonorowana specjalnym poświęconym jej materiałem w amerykańskim Vogue'u, w marcu 2007 roku. Natalia nie zapomina też o swojej rodzinie w Rosji. Wciąż wspomaga finansowo chorą na porażenie mózgowe siostrę.

Teraz możemy ją oglądać w nowej sesji reklamującej kolekcję wiosenno-letniej bielizny firmy Etam. Natalii zrobiono delikatne, dziewczęce fotografie w ciepłej kolorystyce. Zdjęcia nie odsłaniają za dużo ciała i nie są kontrowersyjne. Matka trójki dzieci musi w końcu dbać o reputację.